Orhangazi Spor Salonu’nun etrafı çeliklerle çevrildi

Orhangazi Spor Salonu’nun etrafı çeliklerle çevrildi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Körfez Orhangazi Anadolu Lisesi’ne kazandırdığı Kapalı Spor Salonu’nun çelik konstruksiyon montajı tamamlanmak üzere.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi okullara spor salonu kazandırmaya devam ediyor. Öğrencilerin daha sağlıklı ortamlarda spor eğitimi almaları için yapılan spor salonları çeşitli sporların icra edilebileceği şekilde yapılıyor. Bugüne kadar pek çok okulun yanında inşa edilen okul tipi spor salonları zaman zaman da halkın kullanımına sunuluyor. Büyükşehir Belediyesi bu salonlardan birini de Körfez Orhangazi Anadolu Lisesi için yapıyor. Spor salonunun zemin kat hasırlı beton imalatı tamamlanırken çelik kolonların montajı da bitmek üzere.

ÇELİK KOLONLAR YERLERİNE KONDU

Körfez’de yaşayan 50 bin gencin yararlanabileceği Körfez İlçesi Orhangazi Anadolu Lisesi Kapalı Spor Salonu’nun geçtiğimiz ayda yapılan temel atımından sonra işler hummalı şekilde devam ediyor. Son olarak yapının zemin kat betonları tamamlandı. Tribün kalıbı da kurulan yapının çelik kolonları da hızla yerlerine kondu. İzolasyon ve koruma duvar işlerini de hummalı şekilde yapan ekipler, çelik konstrüksiyon imalatını kısa süre zarfında tamamlayacak.

BİN 600 METREKARELİK KAPALI ALAN

Bin 100 metrekare alan üzerine inşa edilen spor salonu toplam bin 600 metrekare kapalı alana sahip olacak. Salonun zemin katında 28 çarpı 13 metre ebatlarında basketbol sahası, bu saha ile ortak kullanımlı 9 çarpı18 metre ölçülerinde voleybol sahası yapılacak. Yapının birinci katında diğer faaliyetlerin yapılabileceği toplam 360 metrekare ölçülerinde 3 adet de salon yer alacak.

FİBA ONAYLI ZEMİN Spor salonunda 220 kişilik tribün antrenör odası, soyunma odaları, duşlar, tuvaletler ve büfe için ayrılmış kısımlar yer alacak. Salonun yapımında 28 ton demir 366 metreküp alüminyum kompozit panel, 1840 metrekare kenetli çatı ve

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir